Wiadomości

  • 9 grudnia 2013
  • 12 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2985

BWA: spotkanie z Izabelą Ołdak

Za nami:

12 grudnia (czwartek) Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z Izabelą Ołdak pt. "Powrót do źródeł".

izabela ołdak, powrót do źródeł
Izabela Ołdak, Przebudzenie Kundalini, 2013, akwarela, akryl na płótnie


Izabela Ołdak przebywała jesienią w Indiach, biorąc udział w rezydencjach artystycznych organizowanych przez Fundację Vice-Versa w stanie Goa, a także w Studio Untitled w Bombaju.

Podczas spotkania Izabela Ołdak opowie o swoich badaniach i poszukiwaniach oraz duchowych i artystycznych doświadczeniach. Pokaże także zdjęcia z miejsc inspirujących jej działania oraz dokumentację fotograficzną powstałych tam prac.

--------------------

Izabela Ołdak - artystka i kuratorka, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007) oraz Dutch Art Institute w Enschede w Holandii (2010). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, nowymi mediami, performansem, projektami typu site-specific oraz działaniem w przestrzeni publicznej. Głównym źródłem inspiracji jest dla niej Natura, mitologia, magia i folklor. W swoich projektach artystka często wykorzystuje archetypy, symbole i wzory. Jest kuratorką wystaw oraz międzynarodowych rezydencji artystycznych.

lik / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.