
Rozrywka
- 19 marca 2022
- wyświetleń: 5179
[FOTO] Historyczne pozdrowienia z Szyndzielni i Skrzycznego
Jeden z naszych czytelników, kolekcjoner przedmiotów historycznych, na aukcji natrafił na ciekawe artefakty - pocztówki z pozdrowieniami z Beskidów z czasów PRL. Ukazują one kolejkę linową na Skrzyczne, widok na centrum Szczyrku oraz kolej gondolową na Szyndzielnię. Według datownika najstarsza pocztówka została nadana w 1959 roku.
Posiadacie w swoim domowym archiwum zdjęcia przedstawiające Czechowice-Dziedzice, którymi chcielibyście się podzielić z innymi Czytelnikami? Zachęcamy do przesyłania fotografii poprzez http://www.bielsko.info/wyslijinfo
Historyczne ciekawostki
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Czerwone chmury nad Bielskiem - początki masowych wysiedleń

Gorący tematPod czerwoną latarnią? Ciemny interes w centrum miasta

Gorący tematKiedy po ulicach miasta jeździły tramwaje

Ożywiona fotografia z lat 30 ubiegłego wieku. Zobacz jak kiedyś wyglądała okolica zamku

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Sowieckie represje w Bielsku i okolicach

Gorący tematBielsko fabryczne - wspomnienia z bielskich zakładów

80 lat od wkroczenia Armii Czerwonej: historia cmentarza żołnierzy radzieckich w Bielsku-Białej

Gorący tematHistoryczne ciekawostki: Początek rosyjskich zsyłek
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.