
Zdrowie
- 16 lutego 2025
- wyświetleń: 873
Ambulans z drugiej ręki dla Polskiego Czerwonego Krzyża
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej otrzymał ambulans. Dotychczas karetka ta służyła w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym. W związku z pozyskaniem przez Zarząd Województwa Śląskiego funduszy na zakup nowych pojazdów, dotychczas eksploatowane, lecz sprawne ambulanse, mogły zostać przekazane innym instytucjom. Dzięki temu jeden z nich będzie służył teraz w bielskim oddziale PCK.

Prezes bielskiego oddziału Tomasz Piwocha kluczyki do ambulansu - Mercedesa Sprintera - otrzymał z rąk członkini zarządu województwa śląskiego Joanny Bojczuk.
- Co prawda jest to pojazd wysłużony, ale nadal sprawny, z powodzeniem może służyć mieszkańcom regionu. Udało się nam pozyskać pieniądze na czternaście nowych karetek, które zasilą Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe; dzięki temu dotychczas używane pojazdy dostają drugie życie i mogą przejść w inne, dobre ręce. Przekazuje te kluczyki z życzeniami wszelkiej pomyślności i sprawności - mówiła marszałkini.
Czy taki używany ambulans spełnia wszystkie wymagania techniczne?
O tym, że auto jest w jak najlepszym stanie technicznym, zapewniał radny wojewódzki Adam Lubas, na co dzień szef floty zabrzańskiej Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.
- Samochód przez wiele lat służył w stacji Chorzów. Ma swój przebieg na liczniku, ale gwarantuję, że jest w pełni sprawny i przejrzany. Jestem pewien, że posłuży jeszcze przez wiele lat - mówił.
Natomiast dyrektor wojewódzkiego pogotowia Łukasz Pach podkreślił, że marka auta - Mercedes - jest słuszna i mało awaryjna.
O tym, jak bardzo potrzebny jest nowy ambulans, mówił Tomasz Piwocha z PCK
- To auto będzie służyć naszej społeczności, będzie wykorzystywane do ratowania oraz do nauki i wychowywania nowych pokoleń ratowników. Warte podkreślenia jest to, że to auto, po latach pracy w pogotowiu wojewódzkim, u nas będzie miało swoje drugie życie i bardzo się tu przyda.
Biuro Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej, mieszczące się przy ulicy Jana Sobieskiego 6, zajmuje się szerokim spektrum działań, od pomocy humanitarnej w czasie klęsk, przez pomoc socjalną, po naukę udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczenie medyczne imprez masowych.
ZOBACZ TAKŻE

Zagrożenie gazowe w Wapienicy - apel do władz

Blisko 9 tysięcy pacjentów w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej w 2024 r. To rekord

Wojewoda zatwierdził zawieszenie oddziału neurochirurgii w bielskim szpitalu

Wyższa opłata za pobyt w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Konsultacje społeczne

Czy neurochirurgia w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zostanie zlikwidowana?

Ograniczenie odwiedzin pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.