
Wiadomości
- 12 kwietnia 2025
- wyświetleń: 2565
Schronienie znajdzie 7 procent bielszczan
Za wschodnią granicą Polski szaleje wojna. Sytuacja międzynarodowa jest napięta. Tymczasem w razie najgorszego - ale i jakiegokolwiek zagrożenia - bielskie schrony przyjmą niespełna 12,5 tysiąca mieszkańców.

Ile schronów znajduje się w Bielsku-Białej czy są konserwowane i jaki jest ich stan techniczny? - dopytują bielscy radni.
Informacje, które podał Ratusz są co najmniej niepojące…
- W dotychczasowej ewidencji przewidziano miejsca dla 12 430 osób w 102 budowlach ochronnych kategorii U (ukrycie). Większość dotychczasowych budowli ochronnych na terenie miasta powstała w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku. Ze względu na wcześniejszy brak przepisów prawa oraz zasad finansowania, właściciele oraz zarządcy nieruchomości rezygnowali z utrzymywania w pełnej sprawności budowli ochronnych i wyposażenia specjalnego - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydent Bielska-Białej.
Dodał, że kontrole budowli ochronny realizowane były do 2021 roku.
- Stan techniczny istniejących na terenie miasta Bielska-Białej budowli ochronnych z roku na rok ulega powolnemu pogorszeniu. Sprawozdania z przeprowadzanych corocznie kontroli były przesyłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - podał wiceprezydent.
ZOBACZ TAKŻE

Za granicą trwa wojna. Czy bielszczanie są chronieni?

Mieszkańcy Bielska-Białej pytają o schrony pod deweloperką

Zagrożenie gazowe w Wapienicy - apel do władz

„Agatki” znikają z przyszkolnych przejść dla pieszych
.jpg)
Bielscy policjanci dla WOŚP. Mundurowi będą obstawiać imprezę, ale to nie wszystko

Sierż. szt. Krzysztof Jarzyna z bielskiej drogówki Zasłużony dla Zdrowia Narodu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.