![[FOTO] Tragiczny wypadek na DK-1. Nie żyje 56-letnia kobieta!](https://img.bielsko.info/ib/e3be8b32a05fdc789f292fc103b3c477/12/2025/03/wypadek_na_dk_1_w_czechowicach_dziedzicach_19_03_2025_5864.jpg)
Wiadomości
- 19 lutego 2025
- wyświetleń: 326
Jak wybrać namiot rolniczy? Poradnik krok po kroku
Materiał partnera:
W dzisiejszych czasach rolnictwo wymaga funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą usprawnić organizację pracy w gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolnych.

Jednym z narzędzi, które wesprą funkcjonowanie hodowli i pracy na roli, jest nowoczesny namiot rolniczy. Czym powinno się wyróżniać dobre jakościowo mobilne zadaszenie i jak krok po kroku wybrać najlepszy wariant dla rolnictwa?
Krok 1: Określ przeznaczenie zadaszenia
W pierwszej kolejności zastanów się, w jaki sposób zamierzasz korzystać z namiotu rolniczego. Biorąc pod uwagę uniwersalność mobilnych zadaszeń, sposobów na ich zagospodarowanie w rolnictwie jest naprawdę wiele. Przemyśl, czy namiot rolniczy będzie ci służył jako magazyn, garaż, pomieszczenie roboczo-gospodarcze, a może wiata dla zwierząt?
- MAGAZYN
Przemyśl, co będziesz przechowywać w takim magazynie. Namioty rolnicze sprawdzą się jako magazyny na zboże i płody rolne, pasze dla zwierząt, siano i słomę, czy nawozy.
Dobry namiot magazynowy do takich celów, powinien być szczelny, wodoodporny oraz wyposażony w system wentylacyjny, aby chronić znajdujące się wewnątrz surowce przed szkodliwym działaniem wilgoci i czynników zewnętrznych
- GARAŻ
W rolnictwie wymagania związane z garażowaniem są dosyć spore, ze względu na niestandardowe i duże gabaryty maszyn i pojazdów, którymi dysponują rolnicy. Namioty rolnicze to idealne rozwiązanie, które w bezpieczny sposób pomieszczą sprzęt o wielu różnych wymiarach
- POMIESZCZENIE ROBOCZO-GOSPODARCZE
Przestrzeń namiotów rolniczych można bardzo łatwo dopasować do różnych potrzeb. Takie obiekty sprawdzą się jako powierzchnie robocze, w których można prowadzić różnorodne prace, nawet z użyciem maszyn i narzędzi warsztatowych. W takim przypadku należy wybierać plandeki trudnopalne, spełniające unijne normy EN 13501.
- WIATA DLA ZWIERZĄT
Mobilne zadaszenia zapewnią komfortowe i bezpieczne schronienie dla zwierząt gospodarskich, osłaniając je przed deszczem, wiatrem i palącym słońcem. Tutaj sprawdzą się wszelkie modele namiotów rolniczych z oknami doświetlającymi.
Aby dowiedzieć się więcej na temat zastosowań namiotów rolniczych, przeczytaj artykuł na stronie:https://halplan.pl/hala-magazynowa-w-rolnictwie-6-zastosowan
KROK 2: Wybierz konstrukcję namiotu
Kiedy wiemy już, do czego potrzebny nam będzie namiot rolniczy, powinniśmy przejść do wyboru konstrukcji. Wybranie namiotu rolniczego może być dosyć wymagające, szczególnie jeśli nie mamy specjalistycznej wiedzy, dlatego najlepiej zwrócić się do fachowców, którzy pomogą dobrać najwyższej jakości sprzęt. Profesjonalne doradztwo wyróżnia firmę Halplan z Trzebini, która ma ponad 10-letnie doświadczenie w sprzedaży mobilnych zadaszeń do różnych celów.
Całoroczne namioty rolnicze Halplan to obiekty, które tworzą solidne, wykonane z ocynkowanej stali konstrukcje. Zastosowany w nich system łączenia rur za pomocą śrub przechodzących na wylot zapewnia całości stabilność i wytrzymałość. Dzięki temu mobilne zadaszenia tego typu można użytkować przez cały rok, niezależnie od pory roku.
KROK 3: Wybierz poszycie namiotu
Materiał, z którego wykonane jest poszycie, ma kluczowe znaczenie dla trwałości i funkcjonalności namiotu rolniczego. Najlepsza plandeka dla namiotu rolniczego to taka, która wykonana jest z mocnego PVC. Takie poszycie zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zabezpiecza wnętrze zadaszenia przed wzrokiem osób postronnych. W Halplan dostępne są namioty rolnicze w kolorze białym, szarym i zielonym.
KROK 4: Dopasuj rozmiar namiotu
Teraz przejdź do wyboru rozmiaru swojego namiotu rolniczego. Jeśli już wiesz, do jakich zastosowań wykorzystasz zadaszenie, możesz określić niezbędny dla swoich potrzeb metraż. Wybierając namiot na magazyn, uwzględnij nie tylko powierzchnię magazynową, ale również miejsce potrzebne do wygodnego poruszania się wewnątrz zadaszenia.
Zwróć uwagę nie tylko na długość i szerokość namiotu rolniczego, ale i na jego wysokość, szczególnie jeśli planujesz wjeżdżać do niego wysokimi pojazdami.
KROK 5: wyposaż swój namiot
Odpowiednie wyposażenie namiotu rolniczego sprawi, że jego wnętrze będzie wygodne i funkcjonalne. Wśród akcesoriów, które sprawdzą się w mobilnym zadaszeniu, warto zwrócić uwagę na podłogę. Będzie ona doskonałą izolacją od gruntu i zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych w środku surowców. Niezbędne może okazać się również ogrzewanie, które zapewni optymalną temperaturę, szczególnie jeśli wewnątrz planujemy przechowywać plony, bądź zapewniać w ten sposób schronienie zwierzętom gospodarskim. Elementem, który ułatwi prace warsztatowe wewnątrz namiotu rolniczego, będzie oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy, a także plandeka wyposażona w okna doświetlające sprawią, że przestrzeń robocza będzie niezwykle komfortowa.
Skorzystaj z doświadczenia specjalistów
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem namiotu rolniczego, skontaktuj się z wykwalifikowanymi doradcami Halplan:
- telefonicznie: 713067980,
- mailowo: biuro@halplan.pl
- bądź udając się do siedziby firmy przy ul. Przemysłowej 10 w Trzebini.