• 20 sierpnia 2024
  • wyświetleń: 572

LOTTO PZT Polish Tour - pierwszy tytuł ITF Dari Kuczer w singlu

Materiał partnera:

Daria Kuczer reprezentantka Beskidzkiego Klubu Tenisowego Advantage Bielsko-Biała, odniosła pierwsze singlowe zwycięstwo w karierze, wygrywając turniej ITF W35 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy zaliczany do LOTTO PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. W innej imprezie z tego cyklu BKT Advantage Cup (ITF M15) w Bielsku-Białej bliski tytułu był Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń), ale przegrał w finale w trzech setach.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

- To na pewno jedno z największych zwycięstwo w karierze i przede wszystkim długo oczekiwany tytuł w singlu. Po wielu próbach mi się wreszcie udało, jak to mówią do trzech razy sztuka. To był mój trzeci finał i wreszcie wygrany, udało się dopiąć to w dwóch setach. Na pewno jestem bardzo szczęśliwa, bo wiem jak ciężko na to pracowałam przez tyle lat. Ale także po powrocie ze Stanów z całym teamem naprawdę bardzo ciężko na to pracowaliśmy. Cieszę się i jestem szczęśliwa - powiedziała po finale Kuczer.

Daria przez kilka lat studiowała w USA i po zakończeniu nauki wróciła na dobre do gry w zawodowym Tourze. W dorobku ma już sześć wygranych turniejów w ITF World Tennis Tour w deblu, w tym dwa w tym sezonie. Jednak w grze pojedynczej jest to jej pierwszy triumf.

Daria pokonała w trwającym godzinę i 31 minut finale Francuzkę Julie Belgraver 6:2, 6:0. Polka od razu objęła w nim prowadzenie 3:0 z przewagą jednego „breaka”, ale po tym nieoczekiwanie straciła własne podanie na 1:3, a po kolejnym gemie serwisowym zrobiło się 3:2.

Okazało się, że był to ostatni gem zdobyty przez Francuzkę w tym pojedynku, chociaż z ogromnym zaangażowaniem walczyła o każdy punkt. Jednak w długich wymianach chwilami brakowało jej sił i precyzji, natomiast Kuczer była pewniejsza w najważniejszych momentach i zdecydowanie lepiej serwowała.

Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść losy pierwszej partii przy trzeciej piłce setowej, po ponad pięćdziesięciu minutach gry. Natomiast spotkanie zamknęła już przy drugim meczbolu przy własnym podaniu.

43-346 Bielsko-Biała