Podczas 28 edycji tego wydarzenia, oprócz możliwości spróbowania i podzielenia się potrawami kuchni roślinnej, będziemy mogli wysłuchać wykładu dr Jacka Proszczyka pt. "Ile miodu w miodzie i co pszczoły na to? O współczesnych problemach etycznych związanych z hodowlą pszczół. Jak rozpoznać prawdziwy miód i czy pozyskiwanie miodu musi wiązać się z cierpieniem pszczół".
dr Jacek Proszyk - doktor nauk humanistycznych, religioznawca, miłośnik historii i kultury Śląska Cieszyńskiego, autor kilku książek o historii Żydów w BielskuBiałej i kilkudziesięciu artykułów dotyczących historii, kultury i religii, w 1998 r. odznaczony przez wojewodę za zasługi w ratowaniu zabytków odznaką „Za zasługi dla województwa bielskiego”, dawniej nauczyciel akademicki i licealny, autor parateatralnych przedstawień w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w latach 2007-2013 za które otrzymał nominację do nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej Ikar 2010, entomolog i obserwator świata owadów na terenie Parku Ekologicznego Dolina Wapienicy, pszczelarz i badacz biologii samotnych pszczół zapylających. Od 2015 roku pracownik merytoryczny Galerii Bielskiej BWA.
Oczywiście czekamy na Was i Wasze wegańskie przekąski, które współtworzą naszą "kuchenną" atmosferę! Do zobaczenia w Klubokawiarni Aquarium 17 stycznia o 16.00!
Z czym to się je.... czyli regulamin Bielskiej Kuchni Społecznej:
1. Kuchnia Społeczna ma charakter otwarty, w spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy bez różnicy na swoje poglądy, rodzaj diety, wyznanie, orientację seksualną, przynależność etniczną itd.
2. Uczestnicy przynoszą przygotowane potrawy, którymi dzielą się z innymi lub - jeśli nie mają czasu na gotowanie - płacą 15 zł i mogą kosztować wszystkich przyniesionych potraw.
Gotujący mogą uczestniczyć w spotkaniach bezpłatnie.*
3. Wszystkie przynoszone potrawy są WEGAŃSKIE , czyli nie zawierają mięsa (w tym ryb oczywiście), ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (mleka, jego przetworów, serów, jaj, niektórych margaryn zawierających tłuszcze zwierzęce, miodu, żelatyny, lecytyny, laktozy itp.)
Nie masz pomysłu co ugotować? Polecamy portal z największym zbiorem wegańskich przepisów: http://www.puszka.pl
4. Wszystkie potrawy wykładane są na jeden stół i każdy może spróbować wszystkiego (z umiarem jednak! Niech będzie to degustacja, nie wyżerka!
5. Uczestnicy, w trosce o środowisko, przynoszą ze sobą SWOJE TALERZE i SZTUĆCE. Im mniej plastiku, tym lepiej dla nas wszystkich.
6. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na działania Vege Inicjatywy związane z obroną praw zwierząt i promowaniem weganizmu.
7. Uwaga! O jakości, ilości jedzenia i atmosferze decydują sami uczestnicy! Polecamy jednak zabrać ze sobą dobry humor (nim też będziemy się dzielić!)Wszelkie pytania można kierować na maila: kontakt@vegeinicjatywa.pl
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.