Najpopularniejsze

• 15 października 2024
  • wyświetleń: 642

[FOTO] Trzy medale Janosików w Judo na Mistrzostwach Polski do lat 15

Podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które odbyły się w Sochaczewie, młodzi zawodnicy PTS Janosik zdobyli trzy medale.

Trzy medale Janosików w Judo na Mistrzostwach Polski do lat 15 · fot. PTS Janosik

W zawodach rywalizowało ponad 400 zawodników ze 127 klubów, a PTS Janosik zajął w klasyfikacji drużynowej wysokie 5. miejsce.

Mistrzem Polski w kategorii do 38 kilogramów został Miłosz Jakielaszek. Bielszczanin pewnie wygrał zawody, na przestrzeni całego turnieju tocząc tylko jedną walkę w pełnym wymiarze czasowym. W finale Jakielaszek pokonał Bartosza Łyskanowskiego z Hato Judo przez ippon na minutę przed regulaminowym końcem walki.

Srebro w kategorii do 66 kg zdobył Krzysztof Smala. Młody zawodnik PTS Janosik pewnie wygrał swoją grupę oraz walkę półfinałową z Mikołajem Kurzawą z Victorii Poznań. Wyższość rywala uznać musiał dopiero w finale, w którym przegrał z Szymonem Wilkoszem z Wisły Kraków.

Trzeci medal dla PTS Janosik wywalczył Wojciech Drąg w kategorii do 50 kg. Bielszczanin wygrał swoją grupą, a następnie stoczył dramatyczną walkę półfinałową. W rywalizacji z Mateuszem Szweminem z UKS 6 Piła do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, która trwała aż 9 minut i 27 sekund (regulaminowy czas walki to 3 minuty). Ostatecznie w tak dramatycznych okolicznościach rywal okazał się minimalnie lepszy. Zmęczony półfinałową rywalizacją Wojciech Drąg zdołał jednak zmobilizować się w walce repasażowej i pokonał Paula Germaina z Akademii Szczecin zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

Warto dodać, że tydzień wcześniej w Pucharze Polski do lat 13 w Kielcach zawodnicy PTS Janosik także zdobyli 3 medale. Złoto wywalczyła Milena Żagan, zaś medale brązowe Igor Stalka i Jakub Grzybek.

Mistrzami Polski kadetów (do lat 18) są inni zawodnicy Janosika: Jakub Kurowski i Marika Moś. Ten pierwszy jest też wicemistrzem Europy, brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów i zajmuje druga lokatę w światowym rankingu.